Grajewscy policjanci zapraszają na znakowanie rowerów - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci zapraszają na znakowanie rowerów

Data publikacji 02.06.2017

W niedzielę, 4 czerwca 2017 roku, w godzinach 17:00 - 18:00 w Parku Wolności przy ul. Strażackiej podczas imprezy lokalnej pn. "Piknik Familijny policjanci oznakują rowery. Funkcjonariusze grajewskiej Policji będą także promować bieżące przedsięwzięcia policyjne. Ponadto każdy, kto chciałby wstąpić do służby w Policji będzie mógł porozmawiać z pracownikiem Wydziału Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

W ramach działań pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” w odsłonie dotyczącej bezpieczeństwa rowerzystów  policjanci z grajewskiej komendy oznakują mieszkańcom rowery. Do akcji prewencyjnej można będzie przystąpić w przyszłą niedzielę 4 czerwca br. w godzinach 17:00 - 18:00, podczas lokalnej imprezy pn. Piknik Familijny”, który odbędzie się w Parku Wolności przy ul. Strażackiej w Grajewie. Takie działania mają na celu ograniczanie kradzieży jednośladów i szybką identyfikację właściciela w razie odnalezienia roweru, który został utracony.

Znakowanie polega na umieszczeniu nieścieralnego znaku na ramie roweru urządzeniem do grawerowania.

Warunkiem dopuszczającym możliwość oznakowania swojego roweru jest :

-   posiadanie dowodu zakupu lub karty gwarancyjnej,
-   posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość

Dzieci, które chcą oznakować swój rower proszone są o przybycie z rodzicem lub opiekunem.

Ponadto funkcjonariusze grajewskiej Policji zaprezentują także swoje pojazdy, wyposażenie, przypomną mieszkańcom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Każdy, kto chciałby wstąpić do służby w Policji będzie mógł porozmawiać z pracownikiem Wydziału Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej Policji w Grajewie oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania dotyczące przedmiotowych zagadnień.