Bezpiecznie do szkoły ... - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie do szkoły ...

Data publikacji 01.09.2017

Drodzy rodzice, Zbliżający się nowy rok szkolny, to czas kiedy na drogach znowu pojawią się dzieci, które będą codziennie korzystać z chodników, przejść dla pieszych, poboczy jezdni, autobusów chcąc dotrzeć do szkoły, bądź z niej wrócić. Lekkomyślność najmłodszych, pozbawionych opieki osób dorosłych, skutkuje niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami.

Aby uniknąć wszelkich zagrożeń w drodze do i ze szkoły należy nauczyć dziecko stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpieczeństwa. Oto kilka z nich:

  • Wybierzcie dziecku najbezpieczniejszą trasę do szkoły, podkreślając, że nie powinno z niej zbaczać.
  • Przypominajcie swojemu dziecku o tym, aby przechodziło przez jezdnię tylko na pasach i zawsze najpierw sprawdziło czy nie nadjeżdża samochód (spojrzało w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo).
  • Sprawdźcie jak wasze dziecko radzi sobie samodzielnie zamykaniem/otwieraniem drzwi i chodzeniem do szkoły.
  • Nauczcie swoje dziecko właściwego zachowania w stosunku do osób obcych (aby nie rozmawiało z osobami obcymi i nie brało od nich żadnych prezentów).
  • Wytłumaczcie dziecku jak powinno zachować się w kontaktach z obcymi zwierzętami! Aby nie podchodziło do obcego psa, by go pogłaskać i nigdy nie drażniło psów, nawet, jeśli są one za ogrodzeniem.
  • Zawsze, bez wahania reagujcie na sytuacje, kiedy Waszemu dziecku stało  się coś złego, np. kiedy je zastraszono, okradziono  lub pobito (powiadomcie dyrekcję szkoły i Policję)!
  • Pamiętajcie aby wasze dziecko zawsze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym nosiło elementy odblaskowe.

W nowym roku szkolnym życzymy Państwu wytrwałości, realizacji zamierzeń, pomyślnej współpracy ze szkołą oraz satysfakcji z wyników osiągniętych przez Wasze dzieci.  

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie