Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” na terenie powiatu grajewskiego

Data publikacji 15.09.2017

Policjanci i pracownicy grajewskiej komendy Policji, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" objętej honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, kontynuują spotkania informacyjno – edukacyjne w szkołach z terenu powiatu.

Policjanci i pracownicy grajewskiej komendy Policji, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili kolejne spotkania edukacyjno-informacyjne. Tym razem odwiedzili  uczniów Szkoły Podstawowej w Rudzie oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grajewie.  Dzieci dowiedziały się jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze, ale również jak należy zachować się w kontakcie z obcymi czy z agresywnymi psami. Uczestnikom spotkań przypomniano również o konieczności noszenia odblasków przez każdego pieszego, poruszającego się drogami i poboczami poza obszarami zabudowanymi po zmierzchu. Na koniec spotkań uczniowie otrzymali elementy odblaskowe, a także plany lekcji przypominające, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze wraz z numerami alarmowymi.

Warto nadmienić, że w trakcie zajęć wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.