Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna droga do szkoły" - spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego

Data publikacji 22.09.2017

Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie kontynuują działania prewencyjno - kontrolne w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" objętej honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ukierunkowane są one na poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.

Policjanci i pracownicy grajewskiej komendy w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły po raz kolejny przeprowadzili akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi odwiedzali najmłodszych uczniów oraz przedszkolaków grajewskich szkół podstawowych. Okazję do spotkania z mundurowymi miały także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białaszewie oraz punktu Przedszkolnego w Popowie. Podczas spotkań funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przekazali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzieci z uwagą i entuzjazmem słuchały rad mundurowych, w szczególności jak należy zachowywać się na drodze oraz w kontakcie z agresywnym psem. Ponadto, funkcjonariusze przypomnieli odbiorcom prelekcji o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, a także o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci powtórzyły również numery alarmowe. Na koniec spotkań uczniowie otrzymali elementy odblaskowe, a także plany lekcji przypominające, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze wraz z numerami alarmowymi.

Warto nadmienić, że w trakcie zajęć wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.