Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Nie daj się zniewolić – nie wszystko ma swoją cenę!” - spotkania z młodzieżą

Data publikacji 19.10.2017

Przedstawiciele grajewskiej Policji, zorganizowali lekcję profilaktyki, aby porozmawiać z młodzieżą o zjawisku handlu ludźmi i sposobach przeciwdziałania takim procederom. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi, który obchodzony jest 18 października.

18 października to Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkali się z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie. Podczas prelekcji informowano młodzież o sposobach planowania wyjazdu za granicę w celu podjęcia np. „dorywczej” pracy zarobkowej. Uczniowie usłyszeli też o miejscach i instytucjach udzielających pomocy ofiarom przestępstw za granicą. Spotkanie miało na celu wyjaśnić na czym polega handel ludźmi szczególnie zwracając uwagę na tzw. „sex-biznes”, „obozy pracy”, „handel organami” oraz nielegalne zatrudnienie. Mundurowi radzili słuchaczom jak się ustrzec przed tego typu przestępstwem oraz mówili gdzie szukać pomocy w przypadku stania się jego ofiarą. W trakcie spotkania, przedstawiciele grajewskiej policji przedstawili ideę konkursu plastycznego „Nie daj się zniewolić-nie wszystko ma swoją cenę!”, zachęcając uczniów do wzięcia w nim udziału.

Spotkanie z młodzieżą było także elementem ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej pod honorowym patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

Pliki do pobrania

  • 10.49 KB