"Znicz 2017" na terenie powiatu grajewskiego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Znicz 2017" na terenie powiatu grajewskiego

Data publikacji 28.10.2017

Trwa policyjna akcja "ZNICZ", dlatego grajewscy policjanci w ramach codziennej służby patrolowej i obchodowej prowadzą wzmożone obserwacje rejonów cmentarzy. Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich i porządek publiczny. Przypominamy również o zmianach w organizacji ruchu na terenie powiatu grajewskiego w okresie Wszystkich Świętych.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy większość z nas porządkuje groby najbliższych. Zajęci porządkami nie zwracamy uwagi na torebki, telefony, dokumenty pozostawiane w pobliżu grobów. Takie zachowanie, to okazja dla złodzieja, dlatego apelujemy o czujność i rozwagę.

Grajewscy policjanci, w ramach codziennej służby patrolowej i obchodowej prowadzą wzmożone obserwacje rejonów cmentarzy. Działania prewencyjne mają na celu ograniczenie liczby kradzieży z nagrobków oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywających w rejonach nekropolii. Systematyczne kontrole uwzględniać będą nielegalny handel zniczami i innymi artykułami związanymi z Dniem Wszystkich Świętych. W godzinach wieczorowych i nocnych cmentarze będą objęte szczególnym nadzorem, którego celem  jest zapobieżenie aktom wandalizmu i kradzieży.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci z grajewskiej drogówki na terenie powiatu prowadzą działania „BŁYSK”. Mają one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych szczególnie z udziałem pieszych i rowerzystów. Grajewscy policjanci realizują również zadania prewencyjne, ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania prowadzone są pod hasłem „Świeć przykładem”. Mundurowi, rozdając elementy odblaskowe apelowali do osób, odwiedzających groby swoich bliskich, o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W trakcie tych działań zwracali uwagę, że to właśnie dzięki elementom odblaskowym, osoby odwiedzające cmentarze po zmroku są znacznie lepiej widoczne w światłach samochodowych reflektorów, a w związku z tym - również bezpieczniejsze.

Przypominamy także o obowiązku prawnym noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, po zmroku w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy też wszystkich, nie tylko dzieci, do korzystania z odblasków w obszarze zabudowanym, podczas każdego spaceru czy przejażdżki rowerowej.