Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzież z klas mundurowych powiatu grajewskiego uczciła rocznicę odzyskania Niepodległości na sportowo

Data publikacji 11.11.2017

W dniu poprzedzającym Święto Niepodległości w Suwałkach odbył się ,,II Bieg Niepodległości” o Puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Wśród rywalizujących ekip nie zabrakło młodzieży klas mundurowych o profilu policyjnym z terenu powiatu grajewskiego, a także funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

10 listopada 2017 roku w rejonie zalewu Arkadia w Suwałkach odbył się ,,II Bieg Niepodległości” o Puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Udział w zawodach wzięli także uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie oraz Zespołu Szkół w Niećkowie. Zanim  jednak biegacze wyruszyli na trasę, wspólnie odśpiewano Hymn Polski, a następnie każdy zainteresowany miał możliwość obejrzenia inscenizacji  zatrzymania pojazdu oraz obezwładnienia i zatrzymania niebezpiecznego przestępcy.

W pierwszej kolejności wystartowały uczennice klas mundurowych, które miały do pokonania około 1300 metrową trasę z przeszkodami. Następnie na mecie stanęli uczniowie szkół średnich, dla których dystans został dwukrotnie zwiększony. Początkowo, pogoda nie rozpieszczała zawodników, a bieg w terenie okazał się prawdziwym wyzwaniem. Kapryśna pogoda nie zdołała jednak popsuć uczestnikom zmagań humorów. Grajewska młodzież z pozytywnym nastawieniem i pełnym zaangażowaniem stanęła na mecie, aby uczcić rocznicę odzyskania Niepodległości. Biegacze podkreślali, że trasa nie była łatwa, jednak dzięki współpracy i rywalizacji w duchu fair play, wszyscy uczestnicy szczęśliwie dotarli na metę. Tam na każdego czekał medal,  poczęstunek i gratulacje opiekunów i organizatorów zawodów. W zmaganiach  wzięli udział  również policjanci grajewskiej komendy.

Najlepszych, w poszczególnych kategoriach biegowych, nagrodził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem. Każdy ze zwycięzców otrzymał puchar, medal, a także dyplom. Następnie wszyscy spotkali się przy ognisku, gdzie czekał na nich ciepły posiłek.

Wczorajsze spotkanie  było też świetną okazją  do zapoznania się z bieżącymi przedsięwzięciami policyjnymi, m. in. Krajową Mapa Zagrozeń Bezpieczeństwa, promocji zawodu policjanta , jak również zaprezentowania sprzętu, w jaki wyposażona jest Policja.