Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Data publikacji 20.11.2017

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo .. przez cały rok szkolny” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka w dniu dzisiejszym przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zorganizowali spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

W dniu 20 listopada co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, dlatego dzisiaj pracownik Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zajmujący sie profilaktyką, spotkał się z uczniami klas IV - V Szkoły Podstawowej w Wierzbowie, aby zaprezentować dzieciom katalog ich praw. Opowiadali o prawie do życia, do wychowania w rodzinie i do kontaktów z nią w przypadku rozłączenia, do wyrażania własnych poglądów, do informacji, do nauki, dostępu do kultury i rozrywki oraz prawie do ochrony przed poniżającym traktowaniem.

W trakcie spotkania przedstawiono rolę i funkcję Rzecznika Praw Dziecka oraz ideę i regulamin konkursu organizowanego przez KWP w Białymstoku nt. „Znam swoje prawa”. W czasie spotkań profilaktycznych dzieci wspólnie wykonywały konkursowe prace plastyczne.