"Świeć przykładem" na sportowo - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Świeć przykładem" na sportowo

Data publikacji 04.12.2017

Policjanci grajewskiej drogówki spotkali się pasjonatami biegania nocą. Omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i wręczyli odblaski. Tak wyposażeni biegacze ruszyli w trasę.

Szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne, a poza terenem zabudowanym ograniczona widoczność powodują, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego szczególnie są narażeni na niebezpieczeństwo. W okresie jesiennym i zimowym mundurowi szczególny nacisk kładą na zachowanie pieszych i innych uczestników dróg w stosunku do pieszych. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze z pewnością sprawi, że nasze spacery, czy uprawianie sportu na świeżym powietrzu staną się bardziej komfortowe. W związku z tym dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego grajewscypolicjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”, która została przygotowana wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkali się w piątek z uczestnikami biegu nocnego, zorganizowanego przez jeden z grajewskich klubów sportowych. W trosce o bezpieczeństwo biegaczy mundurowi rozdali elementy odblaskowe, przypominając o ich znaczacej roli dla naszej wodoczności na drodze. Tak wyposażeni biegacze ruszyli w ponad dziesięciokilometrową trasę.

Pamiętajmy, że nosząc odblaski jesteśmy widoczni już z ponad 100 m. To odległość, która daje kierowcy czas na właściwą reakcję – ominiecie nas lub zahamowanie.