O zawodzie policjanta z maturzystami - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O zawodzie policjanta z maturzystami

Data publikacji 16.02.2018

Przedstawicielki grajewskiej komendy spotkały się z uczniami klas maturalnych. Licealiści uzyskali informacje na temat wymogów jakie muszą spełnić kandydaci na policjanta oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego. Usłyszeli również jak wygląda codzienna służba w mundurze.

W Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie odbyło się spotkanie z uczniami klas maturalnych. Tematem spotkania był zawód policjanta. Funkcjonariuszka z grajewskiej komendy wraz ze specjalistką z Zespołu Kadr i Szkolenia zapoznały młodzież z wymogami, jakie musi spełnić kandydat na policjanta. Wskazały kto może pełnić służbę w Policji oraz jak wyglądają procedury kwalifikacyjne.

W czasie prelekcji uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak przygotować się do służby i jakie etapy muszą przejść by dostać się do Policji. Przybliżyły jaki zasób wiedzy sprawdza test i opowiedziały, jak wygląda egzamin sprawności fizycznej. Młodzież z zainteresowaniem słuchała o codziennej służbie policjanta oraz o specyfice służby w Policji w poszczególnych pionach i wydziałach.

Tego typu spotkanie to dobry sposób aby zmotywować młodzież do świadomego planowania kariery oraz ubiegania się w przyszłości o pracę w szeregach policji.