Bezpieczny przejazd w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny przejazd w powiecie grajewskim

Data publikacji 06.03.2018

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z grajewskiej komendy realizowali działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczny przejazd”.

Mundurowi grajewskiej „drogówki” przeprowadzili kolejne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu grajewskiego. Tym razem grajewscy „stróże prawa” sprawdzali zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego w rejonie przejazdów kolejowych w Grajewie. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na tych użytkowników ruchu drogowego, którzy wchodzili lub wjeżdżali  na przejazd, przy opuszczonych zaporach lub nie do końca podniesionych.  Przypominali kierującym, aby wjeżdżając na przejazd kolejowy, zwracali uwagę na natężenie ruchu, gdyż mogą nie być w stanie go opuścić. Takie zachowanie w przypadku nadjeżdżającego pociągu uniemożliwia opuszczenie zapór i stanowi duże zagrożenie. 

Była to już kolejna akcja funkcjonariuszy grajewskiej „drogówki”,  zmierzająca do poprawy poziomu bezpieczeństwa  w ruchu drogowym w rejonie torów kolejowych. Działania będą kontynuowanie.