Przyszli kandydaci do Policji ćwiczyli pod okiem grajewskich policjantów - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszli kandydaci do Policji ćwiczyli pod okiem grajewskich policjantów

Data publikacji 19.03.2018

Grajewscy policjanci przeprowadzili zajęcia doskonalące umiejętności sprawnościowe dla wszystkich tych, którzy wiążą swą przyszłość z Policją. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie przedstawiciele grajewskiej policji przy wsparciu uczennicy z klasy mundurowej, demonstrowali prawidłowe pokonanie toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

W minioną sobotę, grajewscy policjanci, w trosce o jak najlepsze przygotowanie potencjalnych kandydatów zorganizowali zajęcia sprawnościowe, podczas których zademonstrowano prawidłowość tego etapu kwalifikacyjnego. W sali gimnastycznej Zespołu Szkól Nr 2 w Grajewie, grupa kilkunastu ochotników, miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznania jego założenia. Czujne oczy policyjnych instruktorów monitorowały poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ewentualne błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnym.   

Osoby biorące udział w ćwiczeniach, poparły inicjatywę grajewskiej policji. Dlatego Komenda Powiatowa Policji w Grajewie planuje cykliczne spotkania w przedmiotowej materii, aby wszyscy, którzy planują wstąpić w szeregi Policji mieli możliwość podniesienia swych umiejętności, co znacznie poprawi ich wynik na egzaminie właściwym. Wszystkich zainteresowanych prosimy o śledzenie strony internetowej KPP w Grajewie, celem sprawdzenia kolejnego terminu podobnego przedsięwzięcia.

Przypominamy!

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzna.