Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo..przez cały rok szkolny" z grajewskimi policjantami

Data publikacji 22.03.2018

Pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” na boisku wiejskim w Ciemnoszyjach odbyły się zajęcia sportowo-edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Białaszewie. Współorganizatorem przedsięwzięcia byli grajewscy policjanci, którzy przygotowali dla uczestników tor przeszkód oraz quizy na temat bezpieczeństwa. Grajewscy mundurowi realizowali także działania prewencyjne na terenie całego powiatu, służące zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

Pierwszy dzień wiosny, potocznie nazywany „dniem wagarowicza” to dla grajewskich policjantów czas wytężonej pracy. Mundurowi patrolowali rejony szkół, placów zabaw, dworców oraz miejsca, w których będą odbywały się imprezy o charakterze rekreacyjnym lub rozrywkowym z udziałem dzieci i młodzieży. Policjanci sprawdzali także miejsca grupowania się młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które wynikają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ruchu drogowym zadbali mundurowi z grajewskiej drogówki, którzy pierwszego dnia wiosny swoje działania prowadzili głównie w rejonach szkół i innych placówek oświatowych.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zorganizowali także zajęcia sportowo-edukacyjne na świeżym powietrzu dla dzieci z terenu gminy Grajewo. Polegały one na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru z przeszkodami a następnie udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Na najlepszych czekały nagrody. Mundurowi przeprowadzili również krótką prelekcję na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich z uwzględnianiem zagrożeń, na jakie mogą natknąć się wagarujący uczniowie. Uwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko, w którym uczestnicy uroczyście spalili Marzannę - symbol mijającej zimy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, którzy wykazali się dużą wiedzą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.