Sezon motocyklowy rozpoczęty - również dla Policji - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sezon motocyklowy rozpoczęty - również dla Policji

Data publikacji 09.04.2018

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Razem możemy zadbać o bezpieczeństwo na drogach.

Wiosenna aura sprawiła, że coraz więcej osób przesiada się z czterech kółek na motocykle. Niewątpliwie jazda motocyklem sprawia wiele przyjemności. Niestety początek sezonu motocyklowego to również okres, gdy często dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych z udziałem kierowców jednośladów, nie zawsze z ich winy. Dlatego  też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, nie tylko o przestrzeganiu zasad przepisów ruchu drogowego, ale także o zachowaniu wzajemnego szacunku i rozwagi na drodze. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najmniejszej kolizji to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia ze zdarzenia drogowego bez obrażeń.

Policjanci apelują, aby jazda ta była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości i przestrzegać podstawowych zasad:

  • dostosuj prędkość do warunków panujących na drogach
  • nie jedź slalomem między pojazdami
  • zawsze zakładaj kask ochronny,
  • pamiętaj o odzieży ochronnej - niedopuszczalna jest jazda w krótkich spodenkach, klapkach i bez kasku,
  • zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego,
  • nie przeceniaj swoich umiejętności, nie ryzykuj na drodze, nawet niegroźna kolizja czy wywrotka grozi utratą zdrowia lub życia

Grajewscy policjanci zachęcają nie tylko pieszych, ale także użytkowników jednośladów do używania elementów odblaskowych. W ciągu dnia jaskrawy kolor znacznie poprawia widoczność kierowców jednośladów , co może uchronić nas od zdarzenia drogowego i uratować zdrowie, a nawet życie.