Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy mundurowi promowali bezpieczeństwo podczas "Korowodu polskich bajek"

Data publikacji 11.05.2018

Obejrzenie policyjnego radiowozu, nauka bezpieczeństwa w ruchu drogowym z „Autochodzikiem” czy przymierzenie wyposażenia wykorzystywanego przez policjantów do działań w ramach pododdziałów zwartych, to tylko niektóre atrakcje zaprezentowane przedszkolakom, uczestniczącym w „Korowodzie Bajkowym” przez grajewskich mundurowych. Udział w przedsięwzięciu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Grajewie był dla grajewskich policjantów świetną okazją do promowania kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz swojego zawodu.

Udział w „Korowodzie polskich bajek” zorganizowanym dla grajewskich przedszkolaków był kolejnym działaniem policyjnych profilaktyków z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Podczas spotkania funkcjonariusze Policji wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwił dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników cieszył się policyjny  sprzęt wykorzystywany przez policjantów do  wykonywania działań w ramach pododdziałów zwartych. Ponadto funkcjonariusz z grajewskiej „drogówki” przypomniał o policyjnej akcji „Patrz i słuchaj”, której głównym celem jest uświadamianie pieszych w kwestii zagrożeń związanych m. in. z korzystaniem z telefonów, tabletów czy innych urządzeń w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych. Przy stoisku policyjnym, przy którym stał również radiowóz, nie zabrakło też zabaw, konkursów i rozmów o bezpieczeństwie. Dzieci miały okazję wsiąść do policyjnego, oznakowanego auta, usłyszeć sygnały dźwiękowe, zobaczyć kajdanki, przymierzyć czapkę i zrobić sobie zdjęcie z mundurowymi. Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się także w jakich przypadkach należy dzwonić na nr alarmowy 997 i 112.

Na koniec przedsięwzięcia Burmistrz Miasta Grajewo w podziękowaniu za dotychczasową współprace i zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia "Korowód polaskich bajek" wręczył wszystkim współorganizatorom statuetki z podobizną misia Uszatka.