Wakacje czas zacząć - działania grajewskich policjantów - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje czas zacząć - działania grajewskich policjantów

Data publikacji 25.06.2018

Dzieci i młodzież rozpoczęły upragnione wakacje. Nad ich spokojnym przebiegiem na drogach naszego powiatu aż do 2 września czuwać będą grajewscy policjanci. Wzmożone działania „Bezpieczne Wakacje” na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Przed nami ponad dwa miesiące wakacji. Dla wielu z nas to czas odpoczynku, który bez wątpienia musi iść w parze z bezpieczeństwem. Nad tym czuwają już grajewscy policjanci, którzy dbają m.in. aby dojazd na upragnione wakacje był spokojny i bezpieczny. Mundurowi podczas kontroli zwracać będą uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie i nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze przeprowadzą też liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców.

Dobrym zwyczajem stało się kontrolowanie przez grajewskich policjantów autokarów wiozących dzieci i młodzież. Organizatorzy wyjazdów powinni zgłosić potrzebę sprawdzenia autokaru osobiście, telefoniczne dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Grajewie tel. (86) 474 18 00, (86) 474 18 12 lub w sekretariacie Wydziału Ruchu Drogowego grajewskiej komendy (86) 474 18 76. Więcej szczegółów dotyczących punktów kontroli autokarów na stronie:

http://grajewo.policja.gov.pl/po7/aktualnosci/52992,Policjanci-radza-Podroz-autokarem-Pierwszy-postoj-zrob-w-PUNKCIE-KONTROLI-AUTOBU.html

Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.