Nieudana próba oszustwa w Grajewie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudana próba oszustwa w Grajewie

Data publikacji 04.09.2018

"Twoja córka miała wypadek, leży w szpitalu, jest w stanie agonalnym i potrzebuje…" - te słowa usłyszała 67 - letnią mieszkanka Grajewa, która w niedzielę tuż po godzinie 15:00 odebrała telefon domowy. Na szczęście rezolutna seniorka nie dała się oszukać. Policja w dalszym ciągu ostrzega przed oszustwami telekomunikacyjnymi.

2 września br., po godzinie 15:00  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie został poinformowany przez jedną z mieszkanek Grajewa o próbie oszustwa telekomunikacyjnego. W rozmowie ze zgłaszającą funkcjonariusz ustalił, ze na jej telefon domowy zadzwonił mężczyzna z informacją, że córka 67 - latki miała wypadek drogowy. Mężczyzna dodał, że dziewczyna leży w szpitalu i jest w stanie agonalnym. Nie zdążył jednak dokończyć zdania gdyż rezolutna seniorka od razu zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem. 67-latka znając sytuację swoich córek natychmiast "ucięła" rozmowę, a następnie o całej sytuacji powiadomiła dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu grajewskiego o czujność, a przede wszystkim rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.