Policyjna akcja "Znicz 2018" w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja "Znicz 2018" w powiecie grajewskim

Data publikacji 01.11.2018

Trwa policyjna akcja „Znicz 2018”. Grajewscy policjanci na terenie całego powiatu dbają o porządek i bezpieczeństwo. Mundurowi pomagają wszystkim odwiedzającym groby bliskich w bezpiecznym dotarciu do celu.

Trwa tegoroczna akcja "Znicz 2018". Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grajewie szczególnym nadzorem objęli rejony cmentarzy oraz głównych ciągów komunikacyjnych na terenie powiatu grajewskiego. Mundurowi zwracają uwagę na wszystkie wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, a w szczególności na najbardziej pospolite jakimi są: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe zachowanie się pieszych. Tradycyjnie, jak co roku, do akcji przyłączyła się młodzież z grajewskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”, która wspólnie z policjantami przekazuje elementy odblaskowe odwiedzającym groby bliskich, aby przypomnieć im o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że święta listopadowe, to nie tylko okres wzmożonego ruchu na drogach, ale także na cmentarzach. W chwilach zadumy, zajęci porządkami nie zwracamy uwagi na nasze mienie pozostawiane w pobliżu grobów. Takie zachowania, to okazja dla złodzieja, dlatego apelujemy o czujność i rozwagę.

Apelujemy także do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem w rejonie cmentarzy. Pamiętajmy: w przypadku kiedy policjant lub inna osoba kierująca ruchem, pojawia się na drodze, to jej polecenia są najważniejsze. Nie liczą się znaki czy sygnalizacja świetlna.  Przede wszystkim trzeba obserwować kierującego ruchem i zachować szczególną ostrożność. Zasada ta obowiązuje zarówno kierujących, jak i pieszych.