Podsumowanie akcji "Znicz 2018" w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Znicz 2018" w powiecie grajewskim

Data publikacji 05.11.2018

Podczas 5-dniowej akcji "Znicz 2018" w dniach 31.10.2018-04.11.2018, obchody „Święta Zmarłych” w powiecie grajewskim przebiegły spokojnie. Odnotowano 8 kolizji, ujawniono 2 nietrzeźwych kierowców i zatrzymano 5 praw jazdy, w tym 3 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Wczoraj wieczorem zakończyła się trwająca tydzień policyjna akcja ZNICZ. W czasie, gdy większość ludzi odwiedzała groby najbliższych, policjanci ruchu drogowego i innych służb czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii powiatu grajewskiego. Ponadto w obrębie cmentarza w Grajewie funkcjonariuszy wspomogli adepci klasy mundurowej, należący do organizacji Strzeleckiej „Strzelec w Grajewie”. Podczas trwania akcji ''Znicz'' nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu grajewskiego oraz osób przyjezdnych czuwało 139 funkcjonariuszy Policji.

Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znaleźli się tacy kierowcy, którzy postanowili usiąść za kółkiem pod wpływem alkoholu. Policjanci stwierdzili dwa takie przypadki. Ponadto podczas 5-cio dniowej akcji „Znicz 2018” na terenie powiatu grajewskiego doszło do 8 kolizji, których przyczynami była między innymi nadmierna prędkość i brawurowa, jazda. Mundurowi zatrzymali także 5 praw jazdy, w tym 3 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h, do których doszło w miejscowościach Guty i Popowo.

Od 31 października 2018r. mundurowi w trosce o bezpieczeństwo pieszych i dzieci oraz osób odwiedzających groby najbliższych prowadzili działania profilaktyczno – edukacyjne. Podczas patroli  najbardziej narażonym na niebezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego rozdawali elementy odblaskowe oraz ulotki informujące o zagrożeniach i podstawowych zasadach bezpieczeństwa.