Uwaga! Ślisko na drodze! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Ślisko na drodze!

Data publikacji 03.12.2018

Zmienne warunki pogodowe, częste opady deszczu, śniegu, przymrozki oraz skoki temperatur powodują, że na drogach jest ślisko. Pamiętajmy więc o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz dostosowaniu jazdy do warunków panujących na drodze. Tylko od wczoraj na drogach powiatu grajewskiego doszło do 5 kolizji.

Okres jesienno - zimowy to trudny czas zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Ze względu na duże skoki temperatur, na drogach może zalegać cienka, prawie niezauważalna warstwa lodu. Kierowcy powinny pamiętać, że związku z tą porą roku należy zmienić swój styl jazdy. Aby bezpiecznie dojechać do celu należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych. Warto również raz na jakiś czas, zwłaszcza przy dłuższej trasie, poza miastem, zwolnić i sprawdzić, czy nawierzchnia ma jakąkolwiek przyczepność.

O trudnych warunkach pogodowych na drogach naszego powiatu przekonała się wczoraj kierująca samochodem osobowym obywatelka Rosji. 37 - letnia kobieta, jadąc trasą K61 na odcinku Tama - Bełda, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierki drogowe. Kobieta podróżowała z trzema pasażerami. Na szczęście oprócz uszkodzenia pojazdu, nikomu nic poważnego się nie stało. Kilka minut po tym zdarzeniu  dyżurny grajewskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kolejnej kolizji, tym razem na jednej z ulic Grajewa. 24 - letni kierujący osobowym audi, skręcając w ulicę podporządkowaną wpadł w poślizg i uderzył w krawężnik, a następnie w pojazd oczekujący na włączenie się do ruchu. Tym razem również doszło tylko do uszkodzenia pojazdów. Z kolei dzisiaj rano na drodze powiatowej prowadzącej do miejscowości Wojewodzin doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z policyjnych ustaleń wynika, że 30 - letnia kierująca osobowym oplem jadąc oblodzoną jezdnią nie zapanowała nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala. Na szczęście finalnie okazało się, że największym uszkodzeniom również w tym przypadku uległo auto. Grajewscy policjanci natychmiast powiadomili odpowiednie służby drogowe o trudnych warunkach na drodze w rejonie zdarzenia drogowego.

Grajewscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach, szczególnie wtedy, gdy pogoda nie sprzyja, na ulicy jest ślisko i szybko robi się ciemno.