UWAGA! Trudne warunki na drodze - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA! Trudne warunki na drodze

Data publikacji 05.01.2019

Zimowa aura nie sprzyja kierującym pojazdami. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

Policja po raz kolejny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych jest nadmierna prędkość często połączona z brawurą oraz alkohol. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju, szczególnie kiedy zapada zmrok. Planując podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru i opadów śniegu pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o bezpieczeństwie pozostałych uczestników ruchu. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci, szczególnie podczas postoju w podróży.

Apelujemy do wszystkich kierowców.

Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych jest nadmierna prędkość często połączona z brawurą oraz alkohol. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, aby z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne, poruszać się po drogach z rozwagą.