O bezpieczeństwie podczas ferii w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie podczas ferii w powiecie grajewskim

Data publikacji 18.01.2019

Grajewscy policjanci i pracownicy rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu. Dzisiejsze lekcje profilaktyczne zostały wzbogacone aktywnym uczestnictwem uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie, którzy w ramach "Edukacji policyjnej" mogli zobaczyć kolejny aspekt pracy policjantów. Spotkania w ramach "Feryjnego Pogotowia Bezpieczeństwa 2019" będą kontynuowane do końca wypoczynku zimowego.

Profilaktycy z grajewskiej komendy Policji, spotkali się z uczniami szkół podstawowych w regionie. Zajęcia odbyły się w sposób nietypowy, ponieważ aktywnie uczestniczyli w nich uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie. Młodzież pod czujnym okiem policjantki radziła, jak bezpiecznie spędzić czas wolny podczas feryjnego wypoczynku. Policjantka przypomniała dzieciom, jak unikać zagrożeń podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie, ale również zasady bezpiecznego wypoczynku w domu. Spotkania były doskonałą okazją, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie klasy mundurowej uczestnicząc w zajęciach profilaktycznych, mogli zobaczyć kolejny aspekt pracy policyjnej. Dzieci z kolei z zaciekawieniem słuchały porad dotyczących bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego oraz aktywnie uczestniczyły w dyskusji.

Dodatkowo z okazji zbliżającego się święta Babć i Dziadków, dzieci otrzymały także laurki z poradami, jak nie stać się ofiarą oszustw np. "na wnuczka", czy "na policjanta".  Po pokolorowaniu laurek maluchy będą mogły wręczyć je swoim ukochanym babciom i dziadkom, przypominając im o tym, jak ważne dbanie o własne bezpieczeństwo.