Działania „Prędkość” w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość” w powiecie grajewskim

Data publikacji 18.02.2019

W miniony weekend grajewscy policjanci zatrzymali prawa jazdy pięciu kierującym, którzy przekroczyli prędkości o 50 km/h w miejscu zabudowanych. To bilans weekendowych działań „Prędkość” na terenie powiatu grajewskiego.

W miniony weekend  funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie prowadzili działania pod kryptonimem "Prędkość". W trakcie działań mundurowi ujawnili 80 wykroczeń. 56 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego pięciu o 50 km/h w obszarze zabudowanym, za co stracili prawo jazdy i zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Oprócz prędkości, policjanci sprawdzali również trzeźwość kierujących i stan techniczny poruszających się po drogach pojazdów. Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie "piratów drogowych" stwarzających niebezpieczne sytuacje.

Apelujemy do kierowców o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.