PRZEKROCZYŁA PRĘDKOŚĆ O 58 KM/H – STRACIŁA PRAWO JAZDY - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYŁA PRĘDKOŚĆ O 58 KM/H – STRACIŁA PRAWO JAZDY

Data publikacji 11.03.2019

Policjanci z grajewskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującej renault, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 58 km/h w obszarze zabudowanym. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W reakcji na te zgłoszenia, policjanci teraz systematycznie kontrolują prędkość z jaką poruszają się tam kierowcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w Gutach na K61, wczoraj po godzinie 7:00, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą renault. 37-latka w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechała z prędkością 108 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnej kierującej  prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie została ona również ukarana mandatem karnym, a jej konto zasiliło 10 punktów karnych. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w zakładce przekraczanie dozwolonej prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.