Przekroczył dozwoloną prędkość i stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dozwoloną prędkość i stracił prawo jazdy

Data publikacji 12.03.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grajewskiej komendy po raz kolejny potwierdzili swoją skuteczność w walce z brawurowo jeżdżącymi kierowcami. Tym razem mundurowi przerwali jazdę kierowcy nissana, który jechał w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. To kolejne w tym tygodniu zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważnym jest, aby eliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Mundurowi z grajewskiej „drogówki” systematycznie kontrolują prędkość, zwłaszcza w miejscach wskazanych przez internautów  na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedno z takich zgłoszeń  zostało zweryfikowane wczoraj w godzinach popołudniowych. O godzinie 15:40 o skuteczności pracy policjantów i aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekonał się  61-letni kierowca nissana.

Mężczyzna jechał drogą krajową nr 61 przez miejscowość Popowo z prędkością 101 km/h.  Mężczyzna przyznał się do wykroczenia i został ukarany mandatem karnym. Jednak dodatkowymi konsekwencjami w tym przypadku jest zatrzymane prawo jazdy na co najmniej trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W tym roku to już trzydziesty kierowca, któremu grajewscy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.