Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stop dopalaczom! Spotkania z młodzieżą w ramach programu "Mam wybór...wybieram rozsądek"

Data publikacji 12.03.2019

Wczoraj profilaktyk z grajewskiej komendy Policji wspólnie z przedstawicielem Sanepidu spotkali się z gimnazjalistami w Szczuczynie, by przedstawić społeczno prawne skutki uzależnień, w tym dopalaczy.

Przedstawiciele grajewskiej Policji oraz Sanepidu spotkali się  wczoraj z młodzieżą gimnazjalną ze Szczuczyna. Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór…wybieram rozsadek”. Podczas zajęć prelegenci omawiali zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich w związku z popełnianiem czynów karalnych w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przedstawiciel Sanepidu omówił, jak negatywne w skutkach może być zażywanie substancji psychoaktywnych dla zdrowia i życia. Podkreślano, że nawet jednorazowe eksperymentowanie ze środkami psychoaktywnymi może być bardzo niebezpieczne dla młodego, rozwijającego się organizmu.

Wczorajsze spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat jakże niebezpiecznych konsekwencji zażywania tych substancji. Ukazując negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający prelegenci  chcieli ustrzec uczniów przed czyhającymi na nich zagrożeniami.

  • Młodzież siedząca w klasie podczas zajęć z przedstawicielem Policji
  • Młodzież w klasie podczas zajęć z przedstawicielką Sanepidu
  • Młodzież w klasie podczas zajęć z przedstawicielką Sanepidu