Przekroczył prędkość o 56 km/h - kolejne zatrzymane prawo jazdy - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 56 km/h - kolejne zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 18.03.2019

Grajewscy policjanci zatrzymali kolejne prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Kontrola została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowca volvo jechał o 56 km/h za szybko. To 32 taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego w tym roku.

Wczoraj, tuż po 22:00, grajewscy policjanci dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Guty, w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego pojazdu, policyjny miernik prędkości wskazał 106 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali volvo do kontroli. 25–latek stracił prawo jazdy. Policyjne kontrole są reakcją na zgłoszenia internautów, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi apelują o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.