Uwaga na jednoślady! Policja apeluje o ostrożność na drodze! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na jednoślady! Policja apeluje o ostrożność na drodze!

Data publikacji 18.03.2019

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego to, oprócz osoby pieszej, także motorowerzysta. Niechroniony – bo każda kolizja, zderzenie naraża go na poważne obrażenia. Taka sytuacja miała miejsce w minioną sobotę w Szczuczynie, gdzie poszkodowanym w zdarzeniu drogowym został motorowerzysta.

Sytuacja miała miejsce w minioną sobotę około godziny 16.00 w Szczuczynie. Tam kobieta kierująca samochodem osobowym, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzieliła pierwszeństwa motorowerzyście. W wyniku zderzenia kierujący jednośladem z obrażeniami został przewieziony karetką do szpitala. Policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia. Motorowerzysta oraz kobieta byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Grajewa.

Policjanci apelują! Bądźmy uważni i zachowujmy szczególną ostrożność podczas jazdy! Gdy jesteśmy pieszym, rowerzystą, motorowerzystą czy motocyklistą zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Upewnijmy się, że inni uczestnicy ruchu nas widzą. Używajmy odblasków, odzieży ochronnej oraz miejmy ograniczone zaufanie na drodze.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg. Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia.