Za szybko w terenie zabudowanym! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko w terenie zabudowanym!

Data publikacji 21.05.2019

Grajewscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Obaj jechali za szybko w terenie zabudowanym, za co stracili prawo jazdy. Kontrole drogowe zostały przeprowadzone w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minioną niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grajewie, w miejscowości Popowo na trasie DK61, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem. 40-letni motocyklista  jechał w terenie zabudowanym z prędkością 114 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 64 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli wysoki mandat oraz 10 punktów karnych.

Kilka godzin później w tym samym miejscu prawo jazdy stracił kolejny nieodpowiedzialny kierowca. W trakcie pomiaru prędkości policyjne urządzenie wskazało 109 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego skodą do kontroli drogowej. Okazał się nim 40–letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Mężczyzna został ukarany 400 – złotowym mandatem i punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy.

Mundurowi prowadzą w tym miejscu kontrole prędkości w związku z licznymi zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.