Grajewscy policjanci promowali swój zawód - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci promowali swój zawód

Data publikacji 21.05.2019

Grajewscy policjanci przeprowadzili zajęcia doskonalące umiejętności sprawnościowe dla wszystkich tych, którzy wiążą swą przyszłość z Policją. Na sali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie przedstawiciele grajewskiej policji, przy współpracy z uczniami klasy mundurowej należącymi do ZS „Strzelec” OSW demonstrowali prawidłowe pokonanie toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, grajewscy policjanci, w trosce o jak najlepsze przygotowanie potencjalnych kandydatów zorganizowali zajęcia sprawnościowe, podczas których zademonstrowali, jak prawidłowo wykonać test sprawności fizycznej do Policji. Na sali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie, grupa ochotników, w tym uczniowie klasy mundurowej, należący do ZS „Strzelec” OSW , miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznania jego założenia. Czujne oczy policyjnych instruktorów monitorowały poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ewentualne błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnym.   

Przypominamy!

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzna.

  • Na zdjęciu widoczna jest kobieta przenosząca manekina oraz mężczyzna obserwujący ten etap testu sprawności fizycznej.
  • Na zdjęciu widoczna jest policjantka oraz mężczyzna, który rozpoczyna test sprawności fizycznej z pozycji leżenia na materacu.
  • Na zdjęciu widoczni są uczestnicy pokazowego  testu sprawności fizycznej oraz policjantka prowadząca zajęcia.