Pędził 162 km/h w obszarze zabudowanym! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził 162 km/h w obszarze zabudowanym!

Data publikacji 20.06.2019

Grajewscy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki Audi, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kontrola drogowa została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za nadmierną prędkość mężczyzna został ukarany grzywną, otrzymał punkty karne oraz utracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Grajewa każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Podczas jednej z takich kontroli w miejscowości Popowo grajewscy policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Pomiar policyjnym urządzeniem wykazał, że kierowca w obszarze zabudowanym, w miejscowości Popowo, pędził z prędkością 162 km/h.

Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Pojazdem kierował 19 – letni mieszkaniec Grajewa. Za popełnione wykroczenie młodego kierowcę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto zostało ukarany wysokim mandatem, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych.