„Nietrzeźwy” weekend - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nietrzeźwy” weekend

Data publikacji 25.06.2019

W miniony piątek grajewscy policjanci w trakcie służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, 33 - letniego mieszkańca Szczuczyna, który na ul. Kopernika zaparkował pojazd nie stosując się do znaku B 36 „zakaz zatrzymywania się”. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo mundurowi podczas rozmowy wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W sobotę dyżurny grajewskiej jednostki policji został poinformowany, że na trasie K 61 na wysokości miejscowości Opartowo dachowała „osobówka”. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Tam funkcjonariusze znaleźli w przydrożnym rowie przewrócony na bok samochód m-ki Clio. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierującym był 65 - letni mieszkaniec gminy Rajgród. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie urządzenie alcoblow potwierdziło fakt, że był on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został przewieziony przez Zespół karetki pogotowia do szpitala.

Kolejne zdarzanie z nietrzeźwym kierującym miało miejsce również w sobotę na ul. Plac Nieodległości w Grajewie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynik, że 34 letni mieszkaniec Grajewa kierując seatem uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz wszyscy za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Apel do kierowców o jazdę na trzeźwo!!!

Nie pomagają przestrogi, apele, a nawet informacje o wypadkach drogowych z udziałem pijanych kierowców. Ciągle zdarza się, że po wypiciu alkoholu ludzie wyjeżdżają na drogę.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzyku jazdy pod jego wpływem. Jazda na podwójnym gazie może być przyczyną wielu nieszczęść.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policje na telefon alarmowy 997 lub 112

Nietrzeźwym kierującym samochodem grozi do 2 lat pozbawienia wolności, nietrzeźwym rowerzystom do roku, a za nie stosowanie się do wyroku sądowego do 3 lat.