Kolejni kierowcy stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni kierowcy stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 05.07.2019

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zatrzymali prawo jazdy kolejnym piratom drogowym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

Wczoraj, na drodze krajowej 61 w miejscowości Stare Guty, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, który jechał przez miejscowość 110 km/h. 37-letnia obywatelka Litwy przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 60 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy. Tego samego dnia uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił również 37-letni kierowca volkswagena. Obywatel Litwy jadący ulicą Kopernika w Grajewie, przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.

Przypominamy, że już od prawie 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczaj dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Policja przypomina!