Przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h

Data publikacji 12.08.2019

Policjanci z grajewskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu bmw, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h w obszarze zabudowanym. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W reakcji na te zgłoszenia, policjanci teraz systematycznie kontrolują prędkość z jaką poruszają się tam kierowcy.

Policjanci grajewskiej „drogówki”, wczoraj po godzinie 16:00 w Grajewie na ul. Piłsudskiego, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. 47-latek w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał z prędkością 117km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Obywatel Litwy za popełnione wykroczenie został również ukarany mandatem karnym. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w zakładce przekraczanie dozwolonej prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.