Aby droga do szkoły była bezpieczna.. - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby droga do szkoły była bezpieczna..

Data publikacji 28.08.2019

Za kilka dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek po wakacjach, grajewscy policjanci sprawdzą stan oznakowania w rejonach szkół oraz autobusy, które będą przewoziły dzieci na zajęcia. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie prowadzą wzmożone kontrole autobusów, które już od poniedziałku będą wozić uczniów do szkół na terenie całego powiatu grajewskiego. Mundurowi, podczas kontroli, sprawdzają ich stan techniczny, wymagane wyposażenie, wymagane dokumenty i uprawnienia kierowców. Ponadto grajewscy policjanci sprawdzają czy oznakowanie w rejonach przejść dla pieszych i szkół są czytelne i prawidłowo usytuowane. Policyjne działania wpisują się w ogólnopolską akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

Już we wrześniu grajewscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów w rejonach szkół. Mundurowi będą zwracać szczególna uwagę na bezpieczeństwo w rejonach przejść dla pieszych, prawidłowy postój, przestrzeganie ograniczeń prędkości, zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowych, a także sposób przewożenia pasażerów. Policjanci nie zapomną także o  prawidłowym  zachowaniu zarówno pieszych jak i rowerzystów. Wspólnie zadbajmy o to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

 

  • kontrola autobusu szkolnego, policjanci, autobus
  • kontrola autobusu szkolnego, policjanci, autobus
  • policjant sprawdza wyposażenie wewnątrz autobusu szkolnego