Aby droga do szkoły była bezpieczna.. - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Aby droga do szkoły była bezpieczna..

Data publikacji 28.08.2019

Za kilka dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek po wakacjach, grajewscy policjanci sprawdzą stan oznakowania w rejonach szkół oraz autobusy, które będą przewoziły dzieci na zajęcia. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie prowadzą wzmożone kontrole autobusów, które już od poniedziałku będą wozić uczniów do szkół na terenie całego powiatu grajewskiego. Mundurowi, podczas kontroli, sprawdzają ich stan techniczny, wymagane wyposażenie, wymagane dokumenty i uprawnienia kierowców. Ponadto grajewscy policjanci sprawdzają czy oznakowanie w rejonach przejść dla pieszych i szkół są czytelne i prawidłowo usytuowane. Policyjne działania wpisują się w ogólnopolską akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

Już we wrześniu grajewscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów w rejonach szkół. Mundurowi będą zwracać szczególna uwagę na bezpieczeństwo w rejonach przejść dla pieszych, prawidłowy postój, przestrzeganie ograniczeń prędkości, zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowych, a także sposób przewożenia pasażerów. Policjanci nie zapomną także o  prawidłowym  zachowaniu zarówno pieszych jak i rowerzystów. Wspólnie zadbajmy o to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

 

  • kontrola autobusu szkolnego, policjanci, autobus
  • kontrola autobusu szkolnego, policjanci, autobus
  • policjant sprawdza wyposażenie wewnątrz autobusu szkolnego