Bezpieczna droga do szkoły z grajewską Policją - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły z grajewską Policją

Data publikacji 02.09.2019

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Funkcjonariusze grajewskiej Policji wzięli udział w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w kilku szkołach powiatu grajewskiego. Przypominali o tym jak ważna jest edukacja dla bezpieczeństwa.

Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z nim ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze grajewskiej Policji wzięli udział w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w szkołach powiatu grajewskiego. Mundurowi przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach oraz zapowiedzieli swój udział w spotkaniach informacyjno – edukacyjnych. 

Ponadto patrole grajewskiej "drogówki" w pobliżu szkół przypominały, że w tych miejscach w szczególności trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Policjanci sprawowali nadzór nad ruchem oraz pomagali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy. Dodatkowo mundurowi zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

Przypominamy: Nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej.