"Jednośladem bezpiecznie do celu" na III Grajewskim Zlocie Motocyklowym - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Jednośladem bezpiecznie do celu" na III Grajewskim Zlocie Motocyklowym

Data publikacji 09.09.2019

Grajewscy policjanci wzięli udział w III Grajewskim Zlocie Motocyklowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Motowilki” Grajewo. Można było skorzystać z policyjnego symulatora zderzeń oraz sprawdzić za pomocą alkogogli, jak alkohol zaburza nasze zmysły.

W minioną sobotę grajewscy policjanci podczas III Grajewskiego Zlotu Motocyklowego, przypominali miłośnikom dwóch kółek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Można było skorzystać z policyjnych alkogogli, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu i mają za zadanie uświadamiać niebezpieczeństwo i ryzyko prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się policyjny symulator zderzeń, który miał na celu zademonstrować kierowcom i pasażerom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy pojazdem. Mundurowi przypomnieli także o ogólnopolskiej akcji policyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Rosnąca liczba jednośladów na polskich drogach zmienia podejście do zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym uwzględniając specyfikę tej grupy. Wypadki z udziałem użytkowników jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też grajewscy policjanci korzystają z lokalnych imprez, aby przypominać jak największej liczbie uczestników ruchu drogowego o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych dróg.