Policjanci zatrzymali sprawcę niszczenia plakatów wyborczych - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę niszczenia plakatów wyborczych

Data publikacji 11.10.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zatrzymali 52-letniego mieszkańca miasta, podejrzewanego o zniszczenie 6 plakatów wyborczych na terenie Grajewa. Mundurowi ustalają, czy to również on jest odpowiedzialny za zniszczenie innych plakatów wyborczych w powiecie grajewskim. Mężczyzna spędzi noc w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dziś przed południem, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, zatrzymali 52 – letniego mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenie plakatów wyborczych w Grajewie. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano na ulicy Ełckiej i Wojska Polskiego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych po tym, jak niszczył plakaty wyborcze, malując je farbą w sprayu. Całą sytuację zauważył 29 letni mieszkaniec Grajewa, który natychmiast poinformował o tym Policję. Funkcjonariusze już po kilku minutach zatrzymali 52-latka podejrzewanego o niszczenie plakatów, a przy nim puszkę z czarną farbą w sprayu. W sumie 52 – latek zniszczyli 6 banerów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Przypominamy: Zgodnie z obowiązującym prawem, niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny. Wysokość grzywny ustalana jest przez Sąd i może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Jeżeli właściciel zniszczonych plakatów wyborczych oszacuje swoje straty na kwotę przekraczającą 500 złotych, to zgodnie z kodeksem karnym, grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.