Nowe radiowozy w grajewskiej komendzie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy w grajewskiej komendzie

Data publikacji 13.12.2019

Dziś na placu Komendy Powiatowej Policji w Grajewie odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie 2 nowych pojazdów służbowych. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych samorządów oraz kapelan Policji. Policyjne auta przekazane zostały funkcjonariuszom Posterunku Policji w Szczuczynie oraz Wydziału Ruchu Drogowego grajewskiej komendy.

Dziś, na placu Komendy Powiatowej Policji w Grajewie odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowych radiowozów grajewskim funkcjonariuszom.  Jeden z radiowozów trafił do Posterunku Policji w Szczuczynie, drugi do Wydziału Ruchu Drogowego. Uroczystość odbyła się z udziałem Kapelana Policji księdza Tomasza Chludzińskiego, Starosty Grajewskiego Pana Waldemara Remfelda, oraz przedstawicieli samorządów powiatu grajewskiego. Obecni byli również  policjanci i pracownicy grajewskiej jednostki oraz uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie.

Spotkanie rozpoczął pełniący obowiązku Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie podinspektor Adam Brodowski, który podziękował przedstawicielom samorządów za znaczne wsparcie finansowe w zakupie pojazdów służbowych. W swoim wystąpieniu podkreślał, że efektywne ich użytkowanie przyczyni się do zwiększenia skuteczności policyjnych działań, a także wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Następnie zaproszony duchowny poświęcił nowe pojazdy służbowe. W dalszej części uroczystości Starosta Grajewski Pan Waldemar Remfeld oficjalnie przekazał policjantom kluczyki do 2 oznakowanych radiowozów.

Do grajewskiej Policji trafiły 2 pojazdy marki Hyundai i30. Kwota przeznaczona na zakup pojazdów pochodziła po połowie ze środków programu modernizacji Policji oraz ze środków samorządowych. Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu grajewskiego.

Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grajewskiego.

  • Pododdział Policji, przedstawiciele samorządów, ksiądz, dwa radiowozy
  • Ksiądz święcący radiowozy
  • Pododdział Policji, klasa mundurowa, w tle dwa radiowozy a przy nich dwaj policjanci