Bez pobłażania wobec nietrzeźwych za kierownicą - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez pobłażania wobec nietrzeźwych za kierownicą

Data publikacji 02.01.2020

Ryzyko utraty prawa jazdy, zaostrzone kary, kontrole prędkości i trzeźwe poranki niestety nie działają na wyobraźnię wszystkich kierujących. Potwierdziło to pierwsze w tym roku zdarzenie drogowe, do jakiego doszło na terenie powiatu grajewskiego. 1 stycznia tuż po godzinie 2 pijana kierująca fordem straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Okazało się, że miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Sylwestrowa aura na drogach powiatu grajewskiego sprzyjała wszystkim tym, którzy zdecydowali się wsiąść „za kółko” w noworoczną noc. Niestety nie jest to jedyny czynnik warunkujący o bezpieczeństwie na drogach. Kluczowe znaczenie ma poczucie odpowiedzialności, ale też bezwzględna trzeźwość każdego kierującego pojazdem. O tym, że alkohol jest wrogiem kierowców przekonała się w sylwestrową noc mieszkanka powiatu grajewskiego. Przeszło dwie godziny po północy na jednym ze skrzyżowań ulic w Szczuczynie pijana 35-latka kierując fordem dachowała w przydrożnym rowie. Badanie wykazało, że miał blisko 1,5 promila  alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem oraz nie miała przy sobie wymaganych dokumentów. Teraz za swoje postępowanie mieszkanka Grajewa odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W 2019 roku na drogi powiatu grajewskiego zdecydowało się wyjechać aż 91 pijanych kierowców, w tym 75 nietrzeźwych, tj. u których badanie wykazało powyżej 0,5 promila w organizmie. 5 z nich doprowadziło do zdarzeń drogowych, w tym do jednego poważnego wypadku. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i musieli liczyć się dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.