Kaskadowy pomiar prędkości na drogach powiatu grajewskiego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kaskadowy pomiar prędkości na drogach powiatu grajewskiego

Data publikacji 08.01.2020

Wczoraj, na drogach powiatu grajewskiego przeprowadzono ogólnopolskie działania Kaskadowy Pomiar Prędkości. Szczególnym nadzorem objęte zostały miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci ruchu drogowego, prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Część z kierowców niestety nie zdjęła nogi z gazu.

Wczoraj, na drogach powiatu grajewskiego prowadzone były ogólnopolskie działania Kaskadowy Pomiar Prędkości. Szczególnym nadzorem objęte zostały miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci ruchu drogowego, w tym z grupy SPEED, prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Tylko wczoraj na drogach naszego powiatu skontrolowano 30 kierujących.  Mimo naszych apeli 26 kierowców niestety nie zdjęło nogi z gazu. Jedna kierująca przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km w obszarze zabudowanym W efekcie 44- latka straciła prawo jazdy.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci ruchu drogowego w 2019 roku, zatrzymali na podlaskich drogach 899 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 kilometrów na godzinę. W tamtym roku ujawnili ponad 81 tysięcy  przekroczeń prędkości przez kierowców.

  • Policjantki prowadzące kontrolę drogową, biały pojazd, którego kierujący jest kontrolowany
  • Policjantka dokonująca pomiaru prędkości urządzeniem
  • Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej