PROMOCJA KMZB NA „CZWARTYM ZLOCIE MORSÓW RAJGRÓD 2020” - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PROMOCJA KMZB NA „CZWARTYM ZLOCIE MORSÓW RAJGRÓD 2020”

Data publikacji 17.02.2020

W minioną niedzielę podczas „Czwartego Zlotu Morsów Rajgród 2020” na plaży miejskiej w Rajgrodzie w rozstawionym punkcie informacyjnym grajewscy policjanci promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minioną niedzielę przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, podczas imprezy z okazji „Czwartego Zlotu Morsów Rajgród 2020 mieli okazję promować Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Głównym celem promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa było przybliżenie miejscowej społeczności tego interaktywnego narzędzia i wpływu, jakie ma, na zwiększenie poprawy bezpieczeństwa. Osoby zainteresowane mogły również porozmawiać z policjantem o bezpieczeństwie w swoim miejscu zamieszkania. KMZB jest narzędziem, które służy do komunikacji pomiędzy mieszkańcami a Policją należy je traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Świadczy o tym chociażby liczba zgłoszeń, których od początku roku na terenie powiatu grajewskiego zostało wysłanych blisko 200 zgłoszeń. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i przekraczania dozwolonej prędkości.

Ponadto pracownicy Policji omawiali z mieszkańcami zalety płynące z wykonywania zawodu Policjanta. Informowali o  możliwościach podjęcia służby w Policji, zasadach naboru oraz wymaganiach stawianych przed przyszłymi funkcjonariuszami.