Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 04.03.2020

Dwóch nietrzeźwych kierujących wpadło w ręce policjantów z Grajewa. Pierwszy został zatrzymany zaraz po tym, jak wsiadł „za kółko” mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi to kierowca hondy, który stracił panowanie nad pojazdem i swoją podróż zakończył na betonowym słupie oświetleniowym. Teraz mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy to zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mimo nieustannych apeli Policji, a także wielu kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend, dwóch nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce policjantów z Grajewa. Pierwszego z nich, funkcjonariusze zatrzymali w sobotę wieczorem w Grajewie, dzięki czujności obywatelskiej. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że jedną z ulic miasta ma poruszać się pojazdem nietrzeźwy kierowca. Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji grajewskich policjantów już po kilkunastu minutach podejrzewany został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości 38-latka wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do drugiego z zatrzymań doszło w niedzielę tuż po godzinie 2, również na jednej z ulic Grajewa. 30 – letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, stracił panowanie nad hondą, a następnie uderzył w betonowy słup oświetleniowy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Rozbity samochód to nie jedyne konsekwencję, jakie go spotkają. Teraz oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Cierpią w nich niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.