Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 09.04.2020

Policjanci z grajewskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym za przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzono w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowcy zostali też ukarani mandatami a ich konta zasiliły punkty karne.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważne jest, aby eliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Mundurowi z grajewskiej „drogówki” systematycznie kontrolują prędkość, zwłaszcza w miejscach wskazanych przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z grajewskiej "drogówki" wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców w związku z przekroczeniem przez nich prędkości w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzono w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszy „pirat drogowy” został zatrzymany do kontroli przez mundurowych w środę, tuż przed 20.00, w Gutach. 36-letni kierowca samochodu marki Kia przekroczył prędkość o 64 km/h. Niespełna godzinę później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierującego w miejscowości Chojnowo w gminie Szczuczyn. 31-latek, kierując audi przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. Zostali też ukarani mandatami a ich konta zasiliły punkty karne.

Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.