Wspólne służby policjantów z żołnierzami WOT - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne służby policjantów z żołnierzami WOT

Data publikacji 17.04.2020

W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi epidemii w Polsce, grajewscy policjanci zwiększyli ilość patroli i kontroli przestrzegania obostrzeń. Do codziennej służby policjantów dołączyli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Funkcjonariusze podczas patrolowania ulic, zwracają uwagę na nieprzestrzeganie przepisów dotyczących zaleceń, nakazów i zakazów, a także apelują o rozwagę.

W trosce o zdrowie i życie obywateli grajewscy policjanci zwiększyli ilość patroli i kontroli osób objętych kwarantanną. Do służb z grajewskimi policjantami, dołączyli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas wspólnych patroli funkcjonariusze sprawdzali czy mieszkańcy powiatu grajewskiego respektują obowiązujące nowe przepisy. Policjanci i żołnierze kontrolowali, czy osoby poddane obowiązkowej kwarantannie, stosują się do jej zasad. Obywatele, którzy łamią obowiązujące zasady muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci wysokich mandatów, a także wniosków o ukaranie do sądu.    

Przypominamy!

Policja bezwzględnie weryfikuje respektowanie nakazów i zakazów wynikających z obowiązujących przepisów. Za nieprzestrzeganie kwarantanny funkcjonariusze Policji kierują wnioski o ukaranie do sądu, a dodatkowo o każdym tego typu przypadku zawiadamiają służby sanitarne, które mogą nałożyć karę administracyjną.