Weekendowi nietrzeźwi kierujący - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Weekendowi nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 13.07.2020

W miniony weekend grajewscy policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących. Wśród nich znalazł się obywatel Bałorusi, który kierował samochodem ciężarowym, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend, trzech nieodpowiedzialnych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego. Pierwszego z nich grajewska drogówka zatrzymała do kontroli drogowej w piątkowe popołudnie w Grajewie. Jak się okazało, 55-latek kierował pojazdem ciężarowym mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Obywatel Białorusi stracił prawo jazdy, a jego losem zajmie się sąd.

Kilka godzin później dzielnicowi ze Szczuczyna, zauważyli kierującego volkswagenem, który na ich widok pośpiesznie zatrzymał auto przy jednej z posesji i wybiegł w kierunku budynku mieszkalnego. Czujni funkcjonariusze postanowili sprawdzić dziwne zachowanie kierowcy. Okazało się, że 46-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mieszkaniec gminy Szczuczyn do grudnia bieżącego roku ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a osobówka, którą kierował była niedopuszczona do ruchu. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony przez policjantów z Posterunku Policji w Rajgrodzie wczoraj przed godziną 17:00. 27-letni kierowca ciągnika rolniczego na widok policyjnego radiowozu skręcił w jedną z dróg lokalnych, gdzie jego pojazd..ugrzęzł w błocie. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu grajewskiego miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i dziękują wszystkim, którzy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa!