Bezpiecznie na krajowej 65 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Bezpiecznie na krajowej 65

Data publikacji 29.03.2021

W piętek grajewscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczna K65”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 65. Mundurowi sprawdzali między innymi trzeźwość kierujących, prędkość, a także sposób przewożenia pasażerów.

W piątek w godzinach 6-14, na drodze krajowej numer 65, prowadzone były wzmożone kontrole pojazdów. Droga ta stanowi jeden z głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 16 pojazdów, w tym 9 kierujących ukarali mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkość.

Przebiegająca przez powiat grajewski droga krajowa numer 65 charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu pojazdów, w tym samochodów ciężarowych. W roku 2020 roku grajewscy policjanci odnotowali na tej trasie 66 kolizji oraz 4 wypadki, w tym jeden śmiertelny.

Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Jednocześnie przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o rozwagę podczas jazdy i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

  • Na pierwszym planie naszywka policyjna na mundurze, policjant, mundur, w tle droga, policjant w żółtej kamizelce
  • Policjantka i policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja, kontrola drogowa,
  • Policjantka w żółtej kamizelce z napisem policji wypisująca mandat, siedząca w radiowozie