Nowy Komendant Powiatowy Policji w Grajewie - Z życia jednostki - KPP Grajewo

Z życia jednostki

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Grajewie

Data publikacji 16.02.2016

W miniony piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie odbyła się uroczystość objęcia stanowiska komendanta powiatowego przez komisarza Marka Sienkiewicza. Komendant dotychczas piastujący to stanowisko – inspektor Krzysztof Budziński przeszedł na emeryturę.

W miniony piątek w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Grajewie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie przez komisarza Marka Sienkiewicza, dotychczasowego Komendanta Komisariatu Policji III w Białymstoku.

        Nowy komendant karierę resortową rozpoczął w 1994 roku w Oddziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Później pracował na kolejnych stanowiskach w Komisariacie Policji II w Białymstoku a następnie w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Komisariacie Policji w Wasilkowie. Od 2010 r. piastował stanowiska kierownicze. Najpierw, jako kierownik Referatu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku a od 2012 roku, jako zastępca Komendanta Komisariatu Policji III w Białymstoku. W 2014 r. komisarz Marek Sienkiewicz został komendantem Komisariatu Policji III, skąd 13 lutego został powołany na stanowisko komendanta powiatowego grajewskiej komendy. Nowy komendant jest żonaty, ma dwie córki. Prywatnie interesuje się sportem, jest fanem piłki nożnej.

      Uroczystość objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie odbyła się z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Daniela Kołnierowicza, przedstawicieli władz samorządowych, Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, urzędów i instytucji współpracujących z Policją. Nie zabrakło także policjantów, pracowników Policji. Uroczystość była jednocześnie oficjalnym pożegnaniem przechodzącego na emeryturę inspektora Krzysztofa Budzińskiego. Dotychczasowy komendant przyjął podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, od policjantów i współpracowników oraz od zaproszonych gości. Odchodzącemu komendantowi życzymy spokoju, radości, beztroski i spełnienia marzeń a nowemu komendantowi komisarzowi Markowi Sienkiewiczowi - satysfakcji z wykonywania obowiązków służbowych, sukcesów w działaniach oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.