Znicz 2009 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znicz 2009

Data publikacji 28.10.2009W najbliższych dniach w związku ze zbliżającymi się świętami na drogach nastąpi znaczne wzmożenie ruchu pojazdów i pieszych.  Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy i dworców kolejowych oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych.


Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w dniach od 30.10.2009 r. do 02.11.2009 r. w ramach działań „Bezpieczny Weekend” będą prowadzić działania pod kryptonimem „Znicz 2009 r.”

W trakcie służby policjanci będą czuwać nad utrzymaniem płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy, eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników, udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu, eliminować z ruchu drogowego pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

 

1 listopada 2009r. w godzinach 06:00 – 20:00 zaplanowane są następujące zmiany organizacji ruchu drogowego w Grajewie w rejonie cmentarza :


  • Na ulicy Pułaskiego wprowadza się ruch jednokierunkowy od ulicy Szkolnej do skrzyżowania ulic Pułaskiego, Bema, Sportowa.
  • Od skrzyżowania ulic - Bema, Sportowa, Pułaskiego wprowadza się zakaz wjazdu pojazdów na ulicę Pułaskiego w kierunku ulicy Szkolnej.
  • Wyjazd z parkingów usytuowanych przy ulicy Pułaskiego ulicami Bema, Sportowa. 

 

Po obu stronach ulicy Szkolnej od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do końca parkanu cmentarza Parafialnego ulicą Przemysłową obowiązuje zakaz zatrzymywania pojazdów!!!!!

 

Przypominamy, iż w okresie Święta Zmarłych obowiązuje ograniczenie w ruchu dotyczące samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) w następujących terminach:  

- 31 października w godzinach 18.00 – 22.00

- 01 listopada w godzinach 07.00 – 22.00

 

Apelujemy do wszystkich kierowców:

- zachowajcie szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam gdzie występuje nasilenie ruchu, 

- zwracajcie uwagę na dodatkowe znaki drogowe, które pojawią się w pobliżu cmentarzy w Grajewie (znaki- -„zakaz zatrzymywania się”, „ zakaz wjazdu” i „droga jednokierunkowa”),   

- parkujcie tylko w miejscach do tego wyznaczonych w sposób umożliwiający swobodny ruch pieszych i innych pojazdów,

- pamiętajcie o zastosowaniu zasady „ograniczanego zaufania”, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami, którzy nie zawsze są widoczni na drogach,

- w czasie jazdy korzystajcie z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych gdy podróżujecie z dziećmi,

- przed podróżą sprowadźcie stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego itp.), wyposażenie samochodu (gaśnicę, trójkąt), potrzebne dokumenty.

 

W związku z tym, iż w czasie Święta Zmarłych wielu z nas opuszcza swoje miejsce zamieszkania i podróżuje odwiedzając groby bliskich apelujemy do mieszkańcówo odpowiednie zabezpieczenie mieszkań przed kradzieżami (zamknięcie drzwi, okien itp.) oraz pożarami (wyłączenie odbiorników prądu, gazu nie pozostawianie małoletnich dzieci bez należytej opieki), w miarę możliwości zaangażowanie sąsiadów, aby podczas naszej nieobecności zwracali uwagę na domostwa i mieszkania.
Prosimy o zachowanie szczególnej czujności podczas przejazdów środkami komunikacji w celu ustrzeżenia się przed kradzieżami kieszonkowymi; nie pozostawianie
w pojazdach zaparkowanych przy cmentarzach, jak też przy nagrobkach, wartościowych rzeczy, które mogłyby stać się przedmiotem kradzieży, unikanie samotnego przebywania na terenie cmentarzy w późnych godzinach wieczorowo – nocnych.


* wykorzystując treści zawarte na stronie, proszę powoływać się na źródło informacji