Kronika 997 (26.10.2009 - 30.10.2009) - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997 (26.10.2009 - 30.10.2009)

Data publikacji 30.10.2009

Kradzież telefonu komórkowego

O godzinie 15:16 mieszkaniec gm. Szczuczyn poinformował, że w dniu 24.10.2009r. w godz. 22:00 - 24:00 w jednym z lokali w Szczuczynie skradziono mu telefon komórkowy wartości 350 zł.

Kradzież sklepowa

O godzinie 15.04 dyżurny KPP w Grajewie został poinformowany, że w sklepie na ul. Piłsudskiego doszło do kradzieży. Sprawczynią okazała się mieszkanka Grajewa, która ukradła artykuły spożywcze wartości 22 zł. Przybyli na miejsce policjanci nienaruszony towar zwrócili dla pracownika sklepu. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Kradzież mienia

O godzinie 16.04 dyżurny KPP w Grajewie został poinformowany, że w Wąsoszu dokonano kradzieży z niezabezpieczonego pomieszczenia piwnicznego. W okresie od 08.10-13.10.2009 złodziej ukradł 13 opakowań styropianu oraz dwie rolki papy termoizolacyjnej. Łączna wartość strat to 700 zł.

Policjanci badają okoliczności zdarzenia.


Kolizja drogowa

O godzinie 8:55 na skrzyżowaniu  ulic Wojska Polskiego i Placu Niepodległości doszło do kolizji drogowej. Kierujący fordem mieszkaniec Grajewa, nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w nissana, kierowanego przez mieszkańca Moniek.

Uczestnicy kolizji trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Kłusownicy zatrzymani

Dyżurny został poinformowany, że policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, mieszkańców Wąsosza i gm. Wąsosz, podczas nielegalnego połowu ryb na terenie stawów hodowlanych Polskiego Związku Wędkarskiego w Ławsku.

Sprawcy odpowiedzą z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym.

Kolizje drogowe

O godzinie 7:47 na ul. Wojska Polskiego doszło do kolizji drogowej. Kierująca polonezem mieszkanka gm. Grajewo, podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu,  w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z golfem, którym kierował mieszkaniec gm Grajewo. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

O godzinie 10:10 w Szczuczynie doszło do kolizji drogowej. Kierujący oplem mieszkaniec gm. Rajgród, nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego uderzył w tył pojazdu BMW, którym kierował mieszkaniec Ełku. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

Nietrzeźwi kierujący

Nie pomagają przestrogi, apele, a nawet informacje o wypadkach drogowych z udziałem pijanych kierowców. Ciągle zdarza się, że po wypiciu alkoholu ludzie wyjeżdżają na drogę. 

W ciągu ostatnich dni policjanci z powiatu grajewskiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą został mieszkaniec gm. Rajgród, który pomimo zakazu poruszał się rowerem. Alkomat wykazał u niego 2,20 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Apelujemy!!!

Nietrzeźwi kierujący są szczególnym zagrożeniem w ruchu drogowym, jazda na podwójnym gazie może być przyczyną wielu nieszczęść.